Sektörden Haberler

Santa Farma Dokuzuncu Kez İlerleme Bildirimi Raporu’nu Yayınladı

27 Kasım 2019 Mart 18th, 2020 Yorum Yok

Türkiye’nin en köklü ve güçlü yerli ilaç firmaları arasında yer alan Santa Farma; insan hakları yönetimi, çalışan haklarının korunması, çevrenin korunması ve yolsuzlukla mücadele alanlarında gerçekleştirdiği faaliyetlerini kapsayan Küresel Raporlama Girişimi (Global Reporting Initiative-GRI) onaylı 9. İlerleme Bildirimi Raporu’nu yayınladı.

Kurulduğu günden itibaren sağlığa sağlıklı hizmeti kesintisiz sunma misyonuyla büyüyen Santa Farma, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi performansını paylaştığı İlerleme Bildirimi raporunu yayınladı.

Geleceği sadece insan sağlığına hizmetle değil, doğaya da sağlıklı hizmet vermekle kucaklayacağına inanan şirketin raporunda; insan hakları yönetimi, çalışan haklarının korunması, çevrenin korunması ve yolsuzlukla mücadele alanlarındaki faaliyetleri yer alıyor.

Santa Farma’nın 10 ilkeyi kapsayan Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi, 2018 Yılı İlerleme Bildirimi Raporunun Türkçe ve İngilizce versiyonuna linkten ulaşabilirsiniz: http://bit.ly/34maCPV

Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni 26 Mayıs 2010 tarihinde imzalayan Santa Farma, sözleşmenin 10 ilkesi doğrultusunda çalışmalarını her yıl düzenli olarak İlerleme Bildirimi raporuyla yayınlıyor.

Leave a Reply