GenelHaberlerVakıf

Milli Eğitim Bakanı Sn. Ziya Selçuk Gebkim M.T.A.L.’yi Ziyaret Etti!

31 Ekim 2020 Mayıs 21st, 2021 Yorum Yok

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kocaeli’ndeki temasları kapsamında daha ikinci yılında Kocaeli’nin en çok tercih edilen liseleri arasına adını yazdıran GEBKİM MTAL’yi de ziyaret ederek incelemelerde bulundu. GEBKİM Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile GEBKİM MTAL Okul Müdürü Hakan Çelik’ten bilgi alan Bakan Ziya Selçuk, okul-sanayi işbirliğine örnek gösterdiği okul ile ilgili olarak Vakıf Yöneticilerini kutladı ve GEBKİM MTAL ile başarı hikayesi yazıldığını söyledi.

GEBKİM MTALGEBKİM Eğitim, Araştırma ve Sağlık Vakfı Yönetiminin ileri vizyonu, eğitime gönül vermiş sanayicilerinin desteği, güçlü eğitim kadrosu ve öğrencileri ile yeni eğitim ve öğretim yılına hızlı bir başlangıç yapmıştı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un ziyareti ile başarma azmi ve motivasyonu daha da artan GEBKİM MTAL, öğrencilerini donanımlı bir şekilde hayata ve sanayiye hazırlamak amacıyla pek çok proje yürütüyor. Hedefine Avrupa’ya açılmayı da koyan GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim gören öğrenciler, aldıkları nitelikli eğitim ile Kocaeli’nin geniş kimya ekosisteminde iş bulmakta zorlanmayacaklar.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un ziyareti GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yaklaşık bin 200 metrekare kapalı alan üzerinde kurulan Uygulama ve Pilot Üretim Tesisi ile başladı. Burada kendisini GEBKİM Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim AracıYönetim Kurulu ÜyeleriOkul Müdürü Hakan Çelik ve öğrenciler karşıladı. Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir ve Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay da Bakanın ziyaretine katılan isimler arasındaydı. GEBKİM MTAL öğrencileri, Bakan Ziya Selçuk’a TEMA Vakfı’na Bakan adına yapılan ağaç bağışı sertifikasını sundular. GEBKİM Vakfı Üyeleri ve sektörel STK’ların işbirliği ile hayata geçirilen Uygulama ve Pilot Üretim Tesisi’nde yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Selçuk, pilot tesisin ardından okulun kimya ve endüstriyel otomasyon laboratuvarlarını gezdi. Burada ders yapmakta olan öğrencilerle sohbet etti. Milli Eğitim Bakanı, endüstriyel otomasyon atölyelerinin bulunduğu bölümde de incelemeler yaptıktan sonra bu kez GEBKİM MTAL ana okul binasına geçti ve öğrencilere sunulan imkanları yerinde gördü. GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, nitelikli bir mesleki eğitim yanında öğrencilerinin müzik, sanat ve spor aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri ortamı sağlarken İngilizce Sokağı gibi girişimleri ile birer dünya vatandaşı olmalarını hedefleyen yabancı dil eğitimlerine de özel önem veriyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrencilerin internet ve bilgisayar erişimini kolaylaştırmak amacıyla okulda kurulan EBA Destek Noktası’nı da yakından inceledikten sonra okulun spor salonunda öğrencilerle masa tenisi oynamayı ihmal etmedi.

GEBKİM MTAL Okul-Sanayi işbirliğindeki başarı hikayesi ile Türkiye’ye örnek olacak…

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, incelemelerinin ardından GEBKİM Eğitim, Araştırma ve Sağlık Vakfı Başkanı Vefa İbrahim Aracı ile Yönetim Kurulu Üyeleri Zümran AracıBarış PakişEralp ErdemHakan Özhuy, Cem YeltenŞafak Türkay ve Sebahattin Işık’tan GEBKİM MTAL ile ilgili hedeflerini dinledi. Bakan Ziya Selçuk, mesleki eğitimde sanayicilere de büyük görevler düştüğünü ve GEBKİM Vakfı yöneticilerinin GEBKİM MTAL’de bu görevi yerine getirdiğini belirterek, “Burada bir başarı hikayesi yazılmış” dedi.

GEBKİM Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un okullarına gerçekleştirdikleri ziyaretten çok memnun olduklarını dile getirdiği ve teşekkürlerini sunduğu açıklamasında şunları söyledi: “GEBKİM Vakfı olarak çocuklarımızı en iyi şekilde geleceğe hazırlamak için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Okul-sanayi işbirliğini en üst düzeyde sağlayarak örnek bir okulu ülkemize kazandırdık. Sayın Bakanımız Ziya Selçuk’un okulumuza ziyareti, yaptığımız çalışmaları yerinde görerek beğenisini ve teşekkürlerini ifade etmesi, hedeflerimizi paylaşması bizler için çok değerli. Kendisinin tahminlerinin de ötesinde bir okul tasarladığımızı belirterek, ‘Burada bir başarı hikayesi yazılmış’ sözleri bizleri gururlandırırken yeni başarılar için de cesaret verdi. GEBKİM MTAL inanıyoruz ki farklı sektörlerde de yeni başarı hikayeleri ortaya konulmasında örnek olacaktır.”

Ziyaretin sonunda GEBKİM Vakfı Başkanı Vefa İbrahim Aracı, Bakan Ziya Selçuk’a kara kalem bir portresini hediye etti. Kendisine ayrıca GEBKİM Vakfı ve GEBKİM MTAL adına teşekkür plaketleri takdim edildi.