HaberlerSliderVakıf

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sn. Mahmut Özer GEBKİM MTAL’yi Ziyaret Etti

13 Mart 2021 Mayıs 28th, 2021 Yorum Yok

Vizyoner yaklaşımı ile mesleki eğitimde çığır açan GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin son ziyaretçisi Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer oldu. Henüz ikinci yılında Kocaelinin en çok tercih edilen liseleri arasına giren GEBKİM MTAL, ziyaretin ardından bir kez daha tam not aldı. 

GEBKİM Eğitim, Araştırma ve Sağlık Vakfı’nın proje okul olarak Kocaeli’ne kazandırdığı GEBKİM MTAL, son olarak Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer’i ağırladı. Kendisini GEBKİM Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı, Yönetim Kurulu Üyeleri, Okul Müdürü Hakan Çelik ve öğrenciler karşıladı. Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sadık Akar, Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay ve Kocaeli İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Bakan Yardımcısına eşlik eden diğer isimler oldu.

Ziyaretine GEBKİM MTAL Uygulama ve Pilot Üretim Tesisi’ni gezip yapılan çalışmalar hakkında bilgi alarak başlayan Mahmut Özer, okulun kimya ve endüstriyel otomasyon laboratuvarlarına da inceleyerek burada ders yapmakta olan öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilere bir eksikleri ya da istekleri olup olmadığını soran Özer; “Her şeyimiz fazlasıyla var, Covid-19 bitsin, tam zamanlı okulumuza dönelim istiyoruz” yanıtını aldı.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer’in okullarına gerçekleştirdiği ziyaretten büyük memnuniyet duyduklarını belirten GEBKİM Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı, “GEBKİM Vakfı olarak mesleki eğitime yeni bir soluk getirmeyi misyon edindik. Öğrencilerimizin sadece derslerinde değil sosyal hayatlarında da başarılı birer birey olabilmeleri için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Bugüne kadar çok kıymetli isimleri okulumuzda ağırladık hepsinden de olumlu geri dönüşler aldık. Sayın Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Mahmut Özer’in ziyareti de bizim için çok değerliydi. Kendisinden üst üste müjdeli haberler aldık. Okulumuza duyduğu güven ve verdiği destek için kendisine teşekkürlerimizi sunuyorum. Ar-Ge Merkezi olmak, maddi destek almak öğrencilerimiz için hayalini kurduğumuz projeler açısından büyük önem taşıyor. GEBKİM Vakfı olarak Bakanlığımızla birlikte öğrencilerimizi desteklemeye, GEBKİM MTAL ile başarı hikayeleri yazmaya devam edeceğiz” dedi.