2024 Uluslararası ProjelerGenelHaberlerLcampSlider

LCAMP Türkiye Çalıştayı Gerçekleşti

22 Aralık 2023 Ocak 4th, 2024 Yorum Yok

Yerel Paydaşları Mesleki Mükemmeliyete Ulaştırma Hedefiyle LCAMP Türkiye Çalıştayı Düzenlendi

13 Aralık tarihinde Kocaeli Gebze V (Kimya) İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin ve Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ev sahipliğiyle gerçekleşen webinar, Türk yerel paydaşların sanal bir alanda bir araya gelmesiyle LCAMP(Learner-Centric Advanced Manufacturing Platform) projesi önemli bir ilerleme kaydetti. Yaklaşık 40 katılımcının katılımıyla gerçekleşen etkinlik, Horizon Europe Erasmus+ bünyesindeki projenin ilgili paydaşlara tanıtılması ve fikir alışverişi için fırsat oluşturdu.

Moderatörlüğünü GEBTEK Kimya Mühendisi Gökberk Çelikel’in yaptığı ve bir saatten fazla süren webinar, iki değerli konuğun Sertaç Yerlikaya ve Deniz Aygan’ın ilgili konulara, iyi uygulama örneklerine ve gelecek trendlere örnek olarak kendi işlerine dair içgörülerini paylaşmalarının ardından Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Hasan Burçin Menteş tarafından LCAMP projesinin tanıtım sunumu ile devam etti. LCAMP Alliance, LCAMP Yetkinlik Çerçevesi, Açık İnovasyon Topluluğu, İşbirlikçi Öğrenme Fabrikaları gibi projenin iş paketlerinde doğrudan rol oynayan kavramların yan sıra beceriler, yeterlilikler, mesleki eğitimin ve mükemmeliyetin mevcut durumu ve gelecekte nasıl şekilleneceği ile ilgili konulardan da bahsedildi.

Bu projenin tüm ara ve nihai çıktıları, çabaların sadece proje üyelerinin değil, aynı zamanda tüm yerel paydaşların da hedeflerine ulaşmada yararlanabileceği ve yararlanabileceği yararlı ve yararlı konulara aktarılması amacıyla sunuldu. Özellikle Türkiye Yeşil Sanayi Projesi’nin çıktıları ile hedefleri örtüşen LCAMP projesinin firmalara dijital ve yeşil dönüşüm yolculuklarında fayda sağlaması hedefleniyor.