2024 Uluslararası Projeler2024-Katıldığımız Fuar ve ZirvelerLcampSlider

LCAMP Proje Ekibi Olarak Imatech Fuarı’na Katılım Sağladık

1 Nisan 2023 Ocak 5th, 2024 Yorum Yok

Makine ve üretim sektörlerini bir araya getiren IMATECH Endüstriyel Üretim Teknolojileri Fuarı, Fuar İzmir’de, 15-18 Mart tarihleri arasında düzenlendi. İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ ve İzgi Fuarcılık iş birliği, 4M fuarcılık destekleriyle düzenlenen fuarda, makine ile aksamlarının üretiminde öncü firmalar bir araya gelirken geleceğin fabrikaları için ihtiyaç duyulan tüm endüstriyel sistemler de yer aldı.

GEBKİM OSB, Gebkim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de ortağı olduğu LCAMP Projesinin Türk teknik ekibi, projenin tanıtımı için fuarda yer aldılar. IMATECH Etkinlik Programına dahil olan Ekibimiz katılımcılara, LCAMPprojesinin hedeflerini ve projeyle gerçekleştirilecek çalışmaları anlattılar. Etkinlikte GEBKİM OSB Eğitim Yöneticisi Nisa YILMAZ, Ar-Ge Biriminden sorumlu İl MilliEğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Doğan, Teknik Eğitim Koordinatörü Hasan Burçin MENTEŞ ve Proje Uzmanı Volkan Alpaslan Kılıç yer aldı.

Hasan Burçin MENTEŞ; Brüksel Merkezli Mesleki Mükemmeliyet Merkezleri (CoVEs) Programı ile fonlanan ve yaklaşık 5 milyon Avro bütçesi olan LCAMP projesinin faaliyetlerini anlattı. Geleceğin ileri imalat ve üretim teknolojileri konusunda önemli çıktıları olacak projeye Türkiye’nin katılımıyla sanayinin faydalanacağı fırsatları tanıttı.

LCAMP (Platform of Learner Centric AdvancedManufacturing CoVEs) projesi, toplamda 21 ortaktan oluşanve 5 Milyon Euro bütçeli proje, çağın gereklerine uygun olarak ihtiyaç duyulan dijitalleşme/otomasyon, yüksek vasıflı ve kalifiye çalışanların geliştirilmesi için bir dizi önemliçalışmaları ve birliklerini içermektedir.

Platform of Learner Centric Advanced ManufacturingCoVEs (LCAMP) projesi, temel ve devam eden meslekieğitim ve öğretim sağlayıcıları, yüksek öğretim kurumları (uygulamalı bilimler ve politeknik üniversiteleri), araştırma kurumları, imalat araçları birlikleri, şirketler, odalar, bir bölgeağı ve genç ve yetişkin öğrenciler dahil olmak üzere dokuzülkeden bir dizi yerel/bölgesel ortağı, bir beceri ekosistemiolan Öğrenci Merkezli İleri Üretim Mesleki Mükemmeliyet Merkezleri Platformu’nu inşa etmek için bir arayagetirmektedir.

LCAMP birliği faaliyetlerinin ileriye dönük uzun vadelisonuçlarından birisi, Endüstri 4.0’ın zorluklarıyla karşı karşıyakalan üç paydaş grubunun, öğrenicilerin, okulların ve dünyasının üyelerinden oluşan ilk Stratejik Birlik Platformunukurmaktır. LCAMP projesi, hizmetleri, analiz araçları vebirbirinden yararlanan üç gruptan gelen zengin veri setiaracılığıyla uygulamalı çözümler sunacaktır.