GenelHaberlerLcampSlider

LCAMP Çalıştayı Kapsamında Projenin Türk Ortakları Olarak Bir Araya Geldik

30 Mart 2023 Yorum Yok

LCAMP (Learner Centric Advanced Manufacturing Platform for CoVEs) Projesi, Horizon Europe Erasmus+ programı çerçevesinde açılmış olan Partnership for Excellence – Centres of Vocational Excellence çağrısına, İspanyol TKNIKA koordinasyonu ile yapılmış ve Avrupa Komisyonu tarafından başarılı bulunarak fon destek almaya hak kazanmıştır. 2022 yılının Haziran ayında başlayan projemiz 4 yıl boyunca Avrupa Komisyonu tarafından desteklenecektir.

Avrupa, İsviçre ve Kanada’da bulunan proje partnerleri ile yapılacak LCAMP Projesi kapsamında mesleki eğitim sağlayan kurumlar arasında bir mükemmeliyet ittifakı kurulması hedeflenmektedir. LCAMP konsorsiyumu 20 partnerden ve 50 asosiye organizasyondan oluşmaktadır. Bunların arasında meslek okulları, meslek yüksekokulları, bölgesel kalkınma kurumları, Ar-Ge Merkezleri, meslek birlikleri ve kümeler bulunmaktadır.

“Projenin Türk ortakları olarak GEBKİM OSB, GEBKİM MTAL ve Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir araya gelerek projemizin önümüzdeki dönem çalışmalarını planladık.”

LCAMP Projesi, Avrupa sathında ilk kez ileri üretim teknolojileri odağında sürdürülebilir mesleki mükemmeliyet odaklı platformu ortaya çıkartacaktır. İşbirlikçi öğrenen fabrikalar gibi yeni öğrenme metodolojileri uygulayarak hem mesleki eğitim öğrencilerine hem de hali hazırda ileri üretim alanında çalışanlara yaşam boyu eğitim sağlayarak mesleki gelişimlerine katkıda bulunacaktır.