HaberlerOSBSlider

GEBKİM Opet Akaryakıt İstasyonu Hizmete Açıldı

24 Mart 2021 Mayıs 28th, 2021 Yorum Yok

Kimya sektörünün ilk ihtisas organize sanayi bölgesi olarak Dilovası’nda faaliyetlerine devam eden GEBKİM OSB, sektörün ihtiyaçlarına özel tasarlanan modern yapılanması ile Türkiye’ye örnek oluyor. Atık su arıtma tesisi, itfaiye, sağlık merkezi, cami, kafe gibi donatılarına son olarak akaryakıt istasyonu da eklendi. GEBKİM OSB’de hizmet vermeye başlayan OPET akaryakıt istasyonu ve hizmet birimlerinin açılışı Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’un katıldığı törenle yapıldı. 

 

GEBKİM Kimya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi; konumu, ihtisas organize sanayi bölgesi olmanın katılımcılarına sağladığı avantajlar, sektörün ihtiyaçlarına özel tasarlanan altyapısı ve donatıları, çevreye dost sanayi üretimi ve vizyoner yönetim anlayışı ile örnek bir kümelenme modeli olarak faaliyetlerine devam ediyor. GEBKİM Kimya İhtisas OSB firmaları, 1,5 milyar dolar toplam ciro ve 400 milyon dolarlık ihracata imza atarken 2 bin 600 kişiye de istihdam sağlıyorlar. Yönetim Binası, cami, itfaiye istasyonu, sağlık merkezi, atık su arıtma tesisi, kafe gibi donatıların bulunduğu OSB’de, akaryakıt istasyonu da hizmete açıldı.

GEBKİM OSB, akaryakıt istasyonu ve hizmet birimlerinin açılışı; Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Darıca Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Naci Yılmaz, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, GEBKİM Kimya İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı ile Yönetim Kurulu Üyeleri, sanayiciler ve davetlilerin katılımı ile gerçekleştirildi.

GEBKİM Kimya İhtisas OSB ve GEBKİM Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı’nın konuşması ile başlayan törende, Aracı’nın ardından OPET Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler ve Kocaeli Valisi Seddar Yavuz birer konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından kurdele kesilerek OPET akaryakıt istasyonu ve hizmet birimlerinin açılışı yapıldı.

GEBKİM Kimya İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı, açılışta yaptığı konuşmasında, “GEBKİM Kimya İhtisas OSB olarak bugüne kadar OSB’miz için yaptığımız çalışmaların en son halkası olan akaryakıt istasyonun hizmete başlamasından dolayı mutluyuz. Hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Törende konuşan Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, ise tesisin hayırlı olmasını dileyerek, GEBKİM Kimya İhtisas OSB Başkanı Vefa İbrahim Aracı’nın eğitim, sağlık ve toplum yararına gerçekleştirdiği çalışmaları örnek gösterdi. İş insanları ve sanayicilerin hayır işleri yapmalarının asıl zenginlik olduğunu dile getirdi.