HaberlerSliderVakıf

GEBKİM MTAL Mesleki Eğitimde 43. AR-GE Merkezi Oluyor

13 Mart 2021 Mayıs 28th, 2021 Yorum Yok

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sn. Mahmut Özer, GEBKİM MTAL’in Ar- Ge Merkezi olması için düğmeye bastı ve 1 milyon TL destek sözü verdi. 

İngilizce Sokağı, kütüphanesi, öğrencilerin internet ve bilgisayar erişimini kolaylaştırmak amacıyla okulda kurulan EBA Destek Noktası ile toplantı ve spor salonlarına sahip GEBKİM MTAL ana okul binasını da gezen Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, gördüklerinden çok etkilendiğini belirterek okulun Ar-Ge Merkezi olması için düğmeye bastı.

İlk kez böylesine donanımlı üniversite düzeyinde bir meslek lisesi gördüğü için çok etkilendiğini, tüm bu özverili tavrı için GEBKİM Vakfı’na müteşekkir olduğunu belirten Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer şunları söyledi: “GEBKİM MTAL, laboratuvarından kütüphanesine, spor salonundan yemek hanesine her bölümüyle mükemmel, tüm Mesleki ve Teknik Anadolu liseleri arasında örnek bir okul. En önemlisi de burada eğitim gören öğrenciler mutlu. Mesleki eğitimde 21 ilde 42 Ar-Ge merkezimiz var burayı da 43’üncü Ar-Ge Merkezi yapıyoruz ve bu kadar kıymetli işlerin yapıldığı okulumuza 1 milyon TL’lik destek vereceğiz. Bunun karşılığında öğretmen ve öğrencilerimizden Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları kültürünü desteklemelerini, patent, faydalı model, tasarım ve marka üretim ile tesciline odaklanmalarını bekliyoruz. Böylesine başarılı bir okulun görünürlüğünü artırmamız gerekiyor. Sadece Türkiye için değil Kıta Avrupa’sı için de rol model olabilecek bu okulumuzu el birliğiyle çok daha ileri bir noktaya taşıyacağız.”