2024-DepremGenelHaberlerSlider

GEBKİM İtfaiyesi’ne Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası ve Nişanı Verildi

26 Nisan 2023 Ocak 4th, 2024 Yorum Yok

6 Şubat depremlerinde fedakârlık gösteren yerli ve yabancı arama kurtarma ekiplerine verilen Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası ve Nişanı Tevcih Töreni, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Deprem bölgesindeki arama kurtarma çalışmalarında görev alan GEBKİM İtfaiyesi’ne de fedakârlık madalyası verildi. Ankara’daki törene katılan GEBKİM İtfaiye Amiri Zafer Yıldız, ekibini temsilen fedakârlık madalyasını Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın elinden aldı. 

6 Şubat’ta yaşanan ve 11 ilimizi etkileyen Kahramanmaraş merkezli depremler binlerce vatandaşımızın hayatını kaybetmesine sebep oldu. Kalplerimizde derin acılar bırakan bu büyük felaketin ilk saatlerinden itibaren tüm imkanlarını deprem bölgesine seferber eden GEBKİM Kimya İhtisas OSB, yaraların sarılması için büyük çaba sarfetti. GEBKİM OSB’nin kahraman itfaiyecileri de arama kurtarma çalışmalarına destek olmak için tam donanımlı ekipmanları ile sahada fedakârca görev yaptılar. Enkaz altından çıkarılan her canımızla birlikte umutları da yeşerttiler.

Cumhurbaşkanlığı tarafından deprem bölgesindeki arama kurtarma çalışmalarında görev alan ekiplere Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası ve Nişanı takdim edildi. Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası ve Nişanı Tevcih Töreni’nde GEBKİM İtfaiye Amiri Zafer Yıldız’a da ekibini temsilen madalya verildi. Zafer Yıldız, madalyasını Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın elinden aldı.