Haberler

Gebkim Camii 31 Mayıs 2019 Cuma Günü, Gerçekleştirilen Açılış Töreni İle İbadete Açıldı.

17 Haziran 2019 Mart 16th, 2020 Yorum Yok

Gebkim Cami, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un yanı sıra, Ak Parti Kocaeli Milletvekilleri Mehmet Akif Yılmaz ve Cemil Yaman, Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Kocaeli Gebze V (Kimya) İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı, Yönetim Kurulu Üyeleri , İMES OSB yönetim kurulu başkanı İrfan Küçükay ile çok sayıda davetlinin katılımı ile ibadete açıldı.

Gebkim Camii projesinde ülkemizin tanınan HAT ve MOTİF sanatçılarından, Hikmet Barutçugil ve Semih İrteş özgün eserleri ile imzalarını attılar.

İbadet için gelenlerin, özellikle Cuma günleri oluşturacağı yoğunluğu karşılayabilmek için yaklaşık 150 araç kapasiteli cami otoparkı da aynı gün hizmete açıldı.

Açılışı törenini müteakip Camii Avlusunda, Gebkim İftar Programı Bölge Katılımcıları ve Çalışanlarının katılımı ile gerçekleştirildi.

“Kocaeli’ne özgün bir eser kazandırmak amacıyla, proje aşamasından inşasına kadar her adımda titizlikle çalıştığımız, GEBKİM Camii’nin açılışını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.”

Vefa İbrahim ARACI