Sektörden Haberler

En İyi Yönetilen Şirketlerde 3 Gebzeli

8 Kasım 2019 Mart 18th, 2020 Yorum Yok

Dilovası Makine OSB’de üretim yapan Sönmez Trafo ile birlikte GOSB’da üretim yapan Petroyağ firması ve GEBKİM OSB’de üretim yapan Ekin Kimya’  da 15 firmanın bulunduğu listede yer alarak En İyi Yönetilen Şirketler arasına girdi. En iyi yönetildiği tescillenen şirketler, 11 Kasım’da İstanbul’da düzenlenecek gala gecesinde ödülünü alacak. Aday şirketlerin değerlendirmesinde, Ümit Boyner’in başkanlığını üstlendiği programda, Ali Sabancı, Batu Aksoy, Ebru Özdemir, Hamdi Akın, M. Buğra Koyuncu, Orhan Turan, Umran İnan ve Zeynep Bodur Okyay jüri desteği sağladı.

GEÇEN YIL İLK KEZ  YAPILMIŞTI

İlk olarak 1993 yılında Kanada’da uygulanmaya başlayan Best Managed Companies programı, Kanada’dan sonra birçok ülkede hayata geçirilmiş. Program’da şirketler uluslararası kabul görmüş bir çerçevede ele alınmakta olup, yönetim becerileri ve uygulamaları strateji, yetkinlik ve inovasyon, kültür ve adanmışlık ve yönetişim ve finansallar gibi 4 kategoride değerlendiriliyor. İlk aşamaları geçen şirketler, iş ve akademi dünyasının kıymetli temsilcilerinden oluşan bağımsız bir jüri tarafından nihai bir değerlendirilmeye tabi tutuluyor.

ODA VE DERNEKLER İŞ ORTAĞIYDI

Başvuru yapan 95 şirketten 37’si finalist olarak jüri karşısına çıktığı yarışma Logo Yazılım’ın sponsorluğunda gerçekleşti. Programa Koç Üniversitesi akademik destekçi, Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası (BCCT), Türkiye Aile İşletmeleri Derneği (TAİDER), Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE), Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (Türkonfed) ve Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) ise iş ortakları olarak destek verdi.

İŞTE EN İYİ YÖNETİLEN 15 ŞİRKET

2M Kablo, Arzum Elektrikli Ev Aletleri, Ege Kimya, Ekin Kimya, Epsan, Gün+Partners, Kırpart A.Ş., METYX Composites, Onurcan Ambalaj, Petroyağ Endüstriyel Yağlar, Sönmez Transformatör, Sun Tekstil, Transorient, Turaş Gaz Armatürleri, VSY Biyoteknoloji ve İlaç

Leave a Reply