Haberler

Cumhurbaşkanı’ndan Gebkim Başkanı Aracı’ya Övgü

11 Ağustos 2020 Yorum Yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli Üniversitesi Hastanesi bünyesinde faaliyet gösterecek olan Semahat Aracı Onkoloji Hastanesi ve Palyatif Bakım Merkezi’ni 50 milyon üzerinde bedelle yaparak üniversiteye bağış  ve hibe etmesinden dolayı GEBKİM OSB Başkanı ve aynı zamanda Koruma Şirketler Gurubu Yönetim kurulu başkanı  İbrahim Vefa Aracı’ya övgü dolu sözler söyledi.

YALNIZCA TEDAVİ DEĞİL

Kocaeli Üniversitesi ( KOÜ) Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, üniversite bünyesinde hizmete giren 4 sağlık tesisinin yalnızca tedavi değil, eğitim ve araştırma alanında da ülkeye önemli katkı sunacağını bildirdi. Toplam maliyeti 160 milyon lirayı aşan 4 tesisin her birinin kendi alanında en yüksek kalitede hizmet vermeyi hedefleyerek tasarlandığını anlatan Hülagü, projelerin yalnızca tedavi değil eğitim ve araştırma alanında da ülkeye önemli katkı sunacağına inandığını kaydetti.

İLAÇLAR EL DEĞMEDEN HAZIRLANIYOR

Hülagü, Poliklinik ve Tıbbi Eğitim Merkezi’nin yaklaşık 80 milyon liraya ulaşan inşaat ve tefrişat maliyetiyle 30 bin metrekareye yakın kapalı alanda, günlük yaklaşık 4 bin hastaya poliklinik hizmeti verebileceğini dile getirdi. Hülagü, hayırsever Aracı ailesinin 50 milyon lira üzerinde bedelle hayata geçirilerek, üniversiteye bağış olarak hibe edilen Semahat Aracı Onkoloji Hastanesi ve Palyatif Bakım Merkezi’nde kanser hastalarının kemoterapi ilaçlarının otomasyon sistemlerle el değmeden hazırlandığını ve 45 kemoterapi kabininde günlük 110 hastaya tedavisi verildiği bilgisini paylaştı.

ARACI: HAYIR İŞLERİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Hayırsever iş insanı Vefa İbrahim Aracı da 4 kardeşiyle Kırım göçmeni olan babası Şükrü ve annesi Semahat Aracı’nın amel defterlerinin kapanmaması için ebeveynleri gibi hayır işleri yapmaya devam ettiklerini söyledi. Aracı, anne ve babalarının isimlerini yaşatma fırsatı tanındığı için Cumhurbaşkanı Erdoğan nezdinde Türkiye Cumhuriyeti devletine müteşekkir olduklarını belirterek, “Özellikle Kırım’ın Ruslar tarafından idare edilmeye başlamasından sonra sağlık problemleri olan soydaşlarımız vardı. Bunlar evlerini dahi satıp sağlık problemlerine çare arıyorlardı. Elimizden geldiği kadarıyla bu ailelerimizi Türkiye’ye getirdik. Daha sonra devreye bakanlıklar girdi. O zaman öğrendik ki Türkiye Cumhuriyeti yurt dışında yaşayan soydaşlarını yalnız bırakmıyor. Türkiye’ye getirip onları tedavi ediyor. Sağlığımızın özellikle bu günlerde korunması için çaba gösteren sağlık çalışanlarımızı sevgiyle selamlıyorum, önlerinde gerçekten eğiliyorum.” diye konuştu.

Törene, eski TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı  Tahir Büyükakın, GEBKİM Başkanı ve Koruma Şirketler Gurubu Yönetim Kurul Başkanılığını da yapan İbrahim Vefa Aracı da katıldı.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA

Açılışını yaptıkları sağlık tesislerinin Kocaeli’ye ve Kocaelililere hayırlı olmasını dileyip, eserin inşasında emeği geçenleri tebrik ederek, görev yapan sağlık personeline de başarılar dileyen Erdoğan, mart ayından beri büyük bir gayretle çalışan sağlık personeline de teşekkür etti.

AÇILIŞI YAPILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasının ardından eski TBMM Başkanı Binali Yıldırım, bazı bakanlar, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, iş insanı İbrahim Aracı ve milletvekilleriyle kurdele keserek Kocaeli Üniversitesi Sağlık Tesisleri ve Araştırma Merkezleri’nin açılışını gerçekleştirdi.

TEŞEKKÜR EDERİM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurdelayı keserken yaptığı konuşmada, “Tesislerimiz tüm Kocaeli’mize, inşallah tüm insanlığa hayırlı olsun diyoruz, şifa kaynağı olsun diyoruz ve özellikle emeği geçenleri tekrar tebrik ediyorum. Geçmişlerinize Allah’tan rahmet diliyorum. Sağolun, varolun. Başta Rektörümüz olmak üzere doktorlarımıza, hemşirelerimize, sağlık memurlarımıza da çok çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Leave a Reply