OSB

Beta Kimya Gebkim’e Geliyor!

10 Temmuz 2020 Temmuz 15th, 2020 Yorum Yok

1987 yılında İstanbul’da kurulan ve su bazlı P.V.A mobilya tutkalları üreterek ticari hayatına başlayan, mobilya ve ahşap sanayine yapıştırıcı üreten, 7 farklı ana endüstride 100’e yaklaşan ürün çeşidiyle piyasada saygın bir konuma sahip Beta Kimya, Dilovası GEBKİM’e fabrika kuruyor.

GEBKİM’de 50 bin metrekarelik bir alana yepyeni bir üretim tesisi kurmayı planlayan Beta Kimya, 120 milyon TL yatırım bedelini yeni tesis için ayırırken Beta Kimya, yönetim kurulu başkanı Adil Pelister, Türkiye, Doğu Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük yapıştırıcı üretim tesisini GEBKİM’e kuracaklarını belirtti. Pelister ayrıca, yeni fabrikanın bu ay içerisinde  temelinin atılacağı da sözlerine ekledi.

SÖZLEŞME YAPILDI , İMZALAR ATILDI

Beta Kimya’nın  GEBKİM Kampüsü için önceki günlerde yüklenici firmalar ve Beta Kimya arasında sözleşme protokolleri imça altına alında. Yeni üretim tesisinin  prefabrik yapı inşaat protokolü, Beta Kimya Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister’in de katıldığı mini bir törenle, GEBKİM’de daha önce Türk Ytong ve İzocam gibi tesisleri de kuran Alacalı Prefabrik A.Ş. ile imzalanırken, fabrika ve ofis yerleşkesi sözleşmesi ise Ora İnşaat ile aynı tören içerisinde imzalandı.

DOĞU AVRUPA VE ORTADOĞU’NUN EN BÜYÜĞÜ

2011 yılından beri üst üste 7 yıldır ‘Yapıştırıcılar’ kategorisinde Türkiye İhracat Birincisi olan,Türkiye’nin ilk Bin İhracatçı Firması ve Türkiye’nin ikinci 500 Sanayi Kuruluşu arasında yer alan Beta Kimya A.Ş yönetim kurulu başkanı Adil Pelister, “GEBKİM’de başlattığımız yeni yatırım projemizle Türkiye ve Orta Doğu’nun en büyük tutkal ve yapıştırıcı tesisini açacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Önümüzdeki dönemde yapacağımız yatırımla Ortadoğu ve Doğu Avrupa’nın en büyük yapıştırıcı ve tutkal tesisini açmaya hazırlanıyoruz. Yeni üretim tesisiyle birlikte kapasitemiz 5 katına çıkacak. Bugüne kadar olduğu gibi biz yine hep birlikte başaracak, global vizyonumuz ve öncü marka kimliğimizle hız kesmeden büyümeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Leave a Reply