GenelHaberlerSlider

37’nci İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası “İş Yerlerinde Acil Durumlar ve Afet Yönetimi” Etkinliğine Katıldık

12 Mayıs 2023 Yorum Yok

37’nci İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası etkinlikleri “İş Yerlerinde Acil Durumlar ve Afet Yönetimi” teması ile gerçekleştirildi.

Her yıl geleneksel olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızın düzenlediği “İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası” etkinliklerinin 37’ncisi 9 Mayıs 2023 tarihinde “İşyerlerinde Acil Durumlar ve Afet Yönetimi” temasıyla Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

İşyerlerinde acil durumlar ve afet yönetimi konusunda bilgi ve farkındalık yaratmayı amaçlayan etkinliğin açılış konuşmalarını Eti Maden İşletmeleri Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Çeliker, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Doç. Dr. Muhittin Bilge ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Lutfihak Alpkan gerçekleştirdi.

Etkinlikte, “Acil Durum ve Afet Yönetiminde Savunma Sanayi Teknolojilerinin Kullanımı”, “İşyerlerinde Acil Durumlarda İletişim ve Koordinasyon”, “İşyerlerinde Afet ve Acil Durum Yönetimi”, “Acil Durumlar ve Afetlerde Sağlık Kurumları ve Çalışanlarının İş Sağlığı ve Güvenliği” konu başlıklarında oturumlar gerçekleştirildi.

Çevre Mühendisimiz Cem Kılınç, “İşyerlerinde Afet ve Acil Durum Yönetimi” başlıklı oturumda, olası kazaların önüne geçmek, hızlı ve etkin şekilde müdahale etmek amacıyla hayata geçirdiğimiz ödüllü projemiz “Kimya Sektöründe Acil Durum İçin Yenilikçi Bir Adım: Acil Müdahale Yazılımı” projemizin tanıtımını gerçekleştirdi.