Haberler   -  Eğitim-Sektör İş Birliği ve Eğitim Bursu Protokolü imza töreni
 
 
Kocaeli Valiliği ve Gebze V (KİMYA) İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (GEBKİM) arasında yapılan Eğitim-Sektör İş Birliği ve Eğitim Bursu Protokolü imza töreni, Vali Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

NİTELİKLİ İNSAN YETİŞTİRİLMESİ HEPİMİZİN ARZUSU

Vali Hüseyin Aksoy ise törende yaptığı konuşmalarında; “Bugün okulumuzun daha iyi bir noktaya taşınması adına Gebze V (KİMYA) İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (GEBKİM) ile bir protokol imzalanacak. Bu protokol çerçevesinde buranın Meslek Lisesine dönüştürüldükten sonra daha fonksiyonel bir boyuta dönüşmesi için gayret gösterilecek. Özellikle Kimya Organize Sanayi Bölgemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli insanların yetiştirilmesi ve sektöre istihdam edilmeleri hepimizin ortak arzusudur. Meslek Liselerimizin ihtiyaçlarını ve sektörün taleplerini çok iyi bilmek ve bunlara göre hareket etmek mecburiyetindeyiz. Biz Organize Sanayi Bölgelerini ziyaret ettiğimizde bize nitelikli eleman bulamadıklarını söylüyorlar. Öte yandan bir çok kişide iş talebinde bulunuyor. Bunları biz eğitim aşamasında karşılıklı olarak örtüştürürsek zaten sorun kalmaz. Okulunu bitiren herkesin işi olur. Bu okuldan yetişen gençlerimizde başta GEBKİM Organize Sanayi Bölgemiz olmak üzere birçok alanda çalışamaya fırsat bulacaktır.” diyen Sayın Valimiz GEBKİM Organize Sanayi Bölgemizin yönetimine eğitime verdikleri katkı nedeniyle teşekkür etti.

ALAN ÖĞRENCİLERİNİN YETERLLİKLERİ ARTIRILACAK

“İmzalanan protokolle; Gebkim Kimya İhtisas Mesleki Koleji'nin eğitsel, sosyal ve ekonomik  gereksinimlerinin giderilmesi yolu ile güçlendirilmesi, sektörde ihtiyaç duyulan nitelikli işgücünün Okul-Sanayi işbirliği ile en üst düzeyde sağlanması, alan öğretmenlerinin geliştirilmesi, alan programlarının güncellenmesi, alan öğrencilerinin yeterliliklerinin artırılarak, sektörde istihdamının sağlanması, sektör çalışanlarının mesleki bilgilerinin geliştirilerek, yeterliliklerinin belgelendirilmesi, atölye ve meslek dersi öğretmenlerine ve öğrencilerine sektörde meydana gelen teknolojik gelişmelerin aktarılması, tüketiciye daha kaliteli hizmet sunulması ve çalışan personelin gelişiminin sağlanması amaçlanmıştır.
Gebkim Yönetim Merkezi
Çerkeşli Mah.(Köyü) Şafak Türkay Cad. No:2/1
Dilovası / KOCAELİ
Tel : + 90 (262) 754 07 77
Fax : + 90 (262) 754 80 45-46
E-posta : gebkim@gebkim.org.tr
Acil Telefon Numaraları
Gebkim İtfaiye               : + 90 (262) 290 10 10
Gebkim Sağlık Merkezi  : + 90 (262) 754 10 20
Gebkim Güvenlik           : + 90 (262) 754 07 77